Haljala Lasteaed Pesapuu meeskonna logopeed Johanna Juhkam on II poolaastal võtnud enda pilgu alla meie maja kõige nooremad. Johanna ütleb nõnda: „Olen saanud endale mitu uut vahvat väikest sõpra! Ühe sõbraga saame mängud mängitud mitteverbaalset kõnet kasutades ja teise väikese sõbraga sõnade abil. Kindel on see, et iga laps soovib enda mõttemaailma minuga jagada, soovin, et ta saaks seda enda jaoks pingevabalt teha.“ Rühmades veedetud aeg on innustanud logopeedil lähenema lastele kõige turvalisemat teed pidi – läbi nende vanemate.

Selleks puhuks on ta kokku pannud materjali, mis aitaks vanemaid ja ei jätaks neid oma murega üksinda. Koolitus-seminari eesmärk on jagada teoreetilist infot ning see käsikäes siduda iga lapsevanema jaoks enda lapsest lähtuvalt.

Koolitus-seminari käigus käsitletakse:

• Kas ja kuidas laps suhtleb enne sõnadega rääkima hakkamist?
  • Millised on varajase kõne arengu tasemed?
  • Millisel tasemel on lapse kõne areng praegu?
  • Kuidas saan toetada ühelt kõne arengu tasemelt teisele liikumist?
  • Millised tegevused toetavad lapse rääkima hakkamist?
  • Milline keskkond ja kes on võti lapse rääkima hakkamisel?
  • Kuidas mängida lapsega eakohaselt ja kõne arengut toetavalt?

Sel nädalal oli koolitus-seminari 2. kohtumine, koolitustsükkel jätkub veel neljal nädalal.